PRO DĚTI OD 8 LET
BĚŽÍLIŠKA Kuba Tuba Tatubahn

BĚŽÍLIŠKA Kuba Tuba Tatubahn

250 Kč
bez DPH: 227,27
Dostupnost: Skladem 
Hlídacího psa mohou využívat pouze registrovaní uživatelé.
Příběh o Kubovi a jeho ztracené tubě, který zaujme uhrančivou logiku textu o fungování podmetra, jehož obyvatelé vyrážejí mimo špičku zalidňovat peróny a dělat zmatky na přestupech, aby se cestující v podzemí necítili osamělí.

BĚŽÍLIŠKA Kuba Tuba Tatubahn

  Popis     Foto (8)     Doporučujeme (8)     Diskuze     Recenze  
Kuba má tubu. Hraje na ni rád a dobře, ale kluci, kteří toho v hlavě moc nemají, ale jsou o hlavu větší, se mu posmívají. Když tak Kuba jednou před nimi utíká, ocitne se v podmetru. Tam jsou děti špinavé a nadšené a všechno vlastně připomíná bláznivé světy, které jsme si tak rádi malovali. V jeho kulisách se odehrává příběh o ztracené tubě, kterou Kubovi z oddělení Ztrát a nálezů vrátí až vládce podmetra Tatubahn.
Velký formát knihy dá vyniknout kolážovitým ilustracím Filipa Pošivače, které se vždycky roztahují přes celou dvoustranu. Nicméně ještě více zaujme uhrančivá logika textu Jany Šrámkové vysvětlující fungování podmetra. Jeho obyvatelé jsou totiž komparzisté, kteří každý den vyrážejí zalidňovat metro, aby se cestující na perónech necítili osamělí. A mimo špičku? To musejí přeci dělat zmatky na přestupech! Podmetro má ale také svoje pravidla: Do oddělení Ztrát a nálezů není jednoduché se dostat, ovšem jen do chvíle, než Kuba musí přiznat, že bez tuby je sám ztracen.
Dobře tuhle knihu vystihuje věta, kterou Kubovi o podmetru řekne jeho průvodce: „Všechno je to trochu divný a ničemu to nevadí.“ Nemá ale tak úplně pravdu. Všechno je to hodně divný, ale právě to dělá z Kuby Tuby knihu, kterou si oblíbíte. Napsala: Jana Šrámková. Ilustrace: Filip Pošivač.

48 stran
23 x 33 cm
Ofsetový tisk, šitá pevná vazba
Pro děti od 7 do 11 let
Kniha vyšla s podporou Nadace Miroslava Šaška. Kniha získala prestižní cenu Zlatá stuha 2016 a byla vybrána do katalogu Nejlepší knihy dětem 2015/16. Recenze: http://www.iliteratura.cz/Clanek/36283/sramkova-jana-posivac-filip-kuba-tuba-tatubahn a http://kultura21.cz/literatura/15174-kubatubatatubahn
 
Navigace
Přihlásit k odběru novinek
E-mail   
   
JINOHRATKY.CZ © 2015 - všechna práva vyhrazena
Kontakt
JINOHRÁTKY
Račiněveská 2444F (náměstí u Penny), 190 16 Praha 9 - Újezd nad Lesy

PO-PÁ: 9:30 - 18:00
SO-NE: 9:30 - 12:30, neděle zavřeno
+420 724 190 050, +420 776 104 140