BĚŽÍLIŠKA Vynalezárium

Kód: 9788090611214
250 Kč
Na dotaz
Můžeme doručit do:
30.10.2019
Položka byla vyprodána…
Humorné verše o vzniku vynálezů, které autoři představují různými básnickými formami a v provedení, které zaujme i tvarem a důmyslným prolínáním ilustrací s textem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Knížka o vynálezech jako je kostka cukru, prskavky, inkubátor nebo kalkulačka, při jejímž vzniku se zapotili i pobavili nejen autor veršů Robin Král a ilustrátorka Jana Hrušková, ale také grafička Zuzana Brečanová. S textem i obrázky si společně pohráli pokaždé jiným způsobem: Každý z 53 vynálezů je představen jednou z 10 básnických forem, jako je balada, limerik nebo kaligram, ale i méně známý rondel, triolet nebo rispet.
Zatímco obyčejně se důmyslné a hravé zpracování očekává jenom od kaligramu, tvůrčí trojice si pohrála i s ostatními básnickými formami: jednou je text přímo součástí obrázku, jindy se písmenka sesypou, jsou odulá nebo naopak prťavá, vlní se podle tvaru vynálezu.
Že si autoři vystačili s červenou, žlutou a černou barvou, není na škodu, pracují totiž zajímavě nejen s negativy (kde jinde než u vynálezu rentgenu), ale vědí také přesně, který detail barevně zvýraznit, aby se v černobílém obrázku správně vyjímal. Napsal: Robin Král. Ilustrace: Jana Hrušková.

140 stran
21 x 21 cm
Ofsetový tisk, pevná šitá vazba (V8)
pro děti od 8 do 14 let
Kniha vyšla s podporou Ministerstva kultury ČR. Kniha byla vybrána do katalogu Nejlepší knihy dětem 2014/15, získala cenu Magnesia Litera 2016 v kategorii pro děti a mládež a dvě ceny Zlatá stuha 2016 za literární i výtvarnou část. Recenze: http://www.iliteratura.cz/Clanek/36299/kral-robin-hruskova-jana-brecanova-zuzana-vynalezarium a http://technet.idnes.cz/vynalezarium-00x-/tec_technika.aspx?c=A150723_161108_tec_technika_kuz.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: