Co v učebnici dějepisu nenajdete

Kód: 9788027134649
Tip
Značka: GRADA
499 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
26.9.2023
Kniha se věnuje období starověku v Africe, Evropě a Asii. Je rozdělena do šesti částí, které vám umožní poznat země i život jejich obyvatel, a to především prostřednictvím pozoruhodných, překvapivých i úsměvných zajímavostí, které v učebnicích dějepisu nenajdete.

Detailní informace

Konkurenční výhody

Detailní popis produktu

Tato v pořadí již třetí kniha od oblíbené autorky historických knih pro starší děti se věnuje období starověku v Africe, Evropě a Asii. Je rozdělena do šesti částí, které vám umožní poznat země i život jejich obyvatel, a to především prostřednictvím pozoruhodných, překvapivých i úsměvných zajímavostí, které v učebnicích dějepisu nenajdete.

Dozvíte se například:

co si do deníčku napsal před šesti tisíci lety sumerský školáček,
proč egyptské ženy nosívaly na hlavě homoli tuku,
jak vypadal neobvyklý egyptský dětský účes,
že při dobývání Tróje nefiguroval zřejmě dutý kůň,
jak řecké věštírny podváděly své klienty,
proč řečtí zemědělci psali dopisy myším,
proč císař Nero kvákal,
že v římské říši se otroci prodávali se zárukou,
co hledal Alexandr Makedonský v Indii kromě lidí s ušima až na zem,
proč čínská císařská koruna vypadala docela jinak než koruny evropské. Pro děti od 11 let.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

GRADA Publishing je nakladatelství pro každého čtenáře, jeho práci, zdraví i zábavu.

Kvalita je pro ně na prvním místě, ať už jde o tištěnou knihu, nebo e-book. Ta začíná u skvělého autora či renomovaného odborníka v případě odborné literatury a prochází přes práci v našich redakcích až po výběr kvalitní tiskárny. Stále rozšiřují spolupráci s dalšími erudovanými odborníky, špičkami ve svých oborech, kteří se stávají našimi autory, a se spisovateli, kteří mají čtenářům skutečně co říct. Ze zahraničních knih vybírají u čtenářů vysoce oblíbené knihy, které přináší i našim čtenářům. Pracují na tom, aby nakladatelský dům GRADA byl platformou a partnerem těch nejlepších autorů.

GRADA

Udržují pozici dominantního nakladatelského domu v České a Slovenské republice co do počtu vydaných tištěných odborných i všech elektronických knih. Pracují na tom, aby náš čtenář získal nové znalosti co nejrychleji, ať už se pohybuje v jakémkoliv oboru. Neustále rozšiřují portfolio našich autorů tak, aby spolupracovali s těmi nejlepšími nejen u nás, ale i ve světě.